پرلیت در محوطه سازی

خانهR&Dتحقیق و توسعه ساختمانپرلیت در محوطه سازی

پرلیت در بتون استخر

کف استخرهای حفر شده در زمین می تواند با عایق های بتونی پرلیتی عایق بندی شود. چنین کف هایی از هدر رفتن گرما و انتقال آن به زمین جلوگیری می کنند.

پرلیت در محوطه سازی
پرلیت در محوطه سازی

پرلیت منبسط چگالی پایینی دارد و همین ویژگی است که باعث می شود عایقی کاملا کارآمد باشد. کف های سیمانی استخرهایی که عایق پرلیتی دارند، به میزان قابل توجهی انتقال گرما را به زمین کاهش می دهند و بنابراین آب استخر را برای مدت طولانی تری در فصل شنا گرم نگه می دارند. این امر موجب می شود هزینه های مربوط به مصرف انرژی مورد نیاز برای گرم کردن آب استخر نیز کاهش یابد. علاوه بر این، چنین کف پرلیتی در حکم بستری محکم و صاف است که طول عمر لایه های آستر وینیلی را افزایش می دهند.

کاربرد

بعد از این که دیواره های استخر بنا شدند عایق بتون پرلیتی ریخته می شود. بتون در محل ساخت و با میکسرهای پارویی تهیه می شود و سپس بر روی کف استخر پاشیده می شود تا سطحی صاف و تراز ایجاد کند. توصیه می شود قبل از پاشش، سطح مرطوب نگه داشته شود و پاشیدن عایق پرلیتی به شکل آب افشانی هر پانزده دقیقه انجام شود تا لایه های آستر شکل بگیرند. همچنین توصیه می شود تا پی بیش از دو اینچ (پنج سانتی متر) ضخامت نداشته باشد. یان ضخامت همچنین تا میزان یک اینچ (دو و نیم سانتی متر) بالای جداره لبه استخر کافی است. لایه آستر وینیلی نصب می شود و استخر سریع بعد از پاشیدن لایه بتونی پر می شود تا حفره یا گودالهایی در کف استخر شکل نگیرد و به صاف و صیقلی تر شدن آن کمک بیشتری نماید. بعد از آن تا 48 یا 72 ساعت نباید از استخر استفاده کرد.

 

روش مخلوط کردن

بسیار مهم است که روش تهیه مخلوط را به درستی انجام داد تا بهترین نتیجه حاصل شود و محصول بتواند یکدستی و روانی خود را حفظ کند.

1- آب، حباب هوا ساز و سیمان باید به ترتیب به میکسر افزوده شوند. این مواد افزوده شده باید به مدت یک تا دو دقیقه مخلوط شوند تا ترکیب آمیخته با آب، حالت یکنواخت و روان پیدا کند.

2- کلوخه های پرلیتی باید سپس به مخلوط اضافه شوند و در صورت نیاز آب بیشتری درون میکسر افزود و به مدت یک یا دو دقیقه عملیات مخلوط کردن را ادامه داد تا به ترکیبی یک دست رسید. مخلوط مناسب مخلوطی است که غلظتی کرم مانند دارد یعنی حالت آبکی ندارد. وجود رشته های فیبری در این ترکیب از بروز ترک هایی که بخاطر از دست دادن آب در آن پدید می آید، جلوگیری می کند.

اگر عملیات مخلوط کردن طولانی تر از حد لازم شود ممکن است نتیجه بی حاصل شود و یا این که مخلوط روانی و قدرت خود را از دست بدهد. چنانچه بعد از اینکه مخلوط یکدست شد در پاشیدن آن تاخیر بوجود آید، تیغه های میکسر باید جدا شوند.

 

فرمولاسیون نمونه ای مخلوط عایق بتونی کلوخه پرلیتی

نسبت سیمان به پرلیت (مخلوط)

رسانایی حرارتی

1 : 5

71/0

1 : 6

64/0

1  : 8

54/0
سیمان استاندارد

75/6

پرلیت در ساختمان
پرلیت در محوطه سازی
    گفت وگو با مهندس محمدعلی ملاک پور
    مدیر معادن شرکت عمران مومان چابهار